Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

03.10 2016 року в Марганецькій ЗОШ №3 розпочався перший етап Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек з виховних бесід за темою: «Духовне виховання» для учнів 1-11 класів. Бібліотекар школи Іванченко Т.В. розповіла дітям, що духовно-моральне виховання - це організований цілеспрямований виховний процес сприяння духовно-моральному становленню особистості, що веде до опанування і прийняття дітьми духовних цінностей християнської цивілізації, укорінених у тисячолітній спадщині культури України з часів Київської Русі.

Метою першого етапу місячника було розвинути в учнів 11 класу моральні цінності. Для цього була організована конференція: «Любов – основа родинного, подружнього та суспільного життя». Щоб сформувати в учнів 10-11 класів розуміння й особистісного ставлення до суспільних питань про сенс та мету життя людини, проведено дискусію «Як створити сучасну духовну міцну сім’ю». З учнями 5-9 класів відбувся перегляд кінофільмів з обговоренням, метою чого було визначення християнських цінностей, як основи розвитку суспільно значущих рис і якості особистості.

Діти зрозуміли, що духовно-моральне виховання формує такі риси духовної свідомості, як:

- Почуття (сумління, обов’язку, віри, відповідальності, патріотизму);

- Індивідуального духовного обліку (терпіння, послуху);

- Особистої позиції (здатності розрізняти добро і зло, прояву самовідданої любові (до ближніх), готовності до подолання життєвих випробувань);

- Духовно зумовленої поведінки (готовності до служіння людям і Батьківщині, проявів духовної розсудливості, милосердя, доброї волі).

Наступним етапом місячника був бібліотечний урок у 1 класі за темою «Дружба з книгою – це свято».

Для сприяння любові до української книги, розширення читацьких інтересів у учнів 7-8 класів бібліотекарем проведено літературну подорож «Сходинки сучасної української літератури». Учні подорожували цікавими зупинками:

- Поет у повітрі” (Василь Герасим’юк);

- Лірик у поезії і прозі: Кость Москалець;

- Поет, прозаїк, есеїст: Юрій Андрухович;

- Жіночий простір у прозі Євгенія Кононенко;

- Гендерна проблематика творчості Оксани Забужко;

- „Визрівання” (Олександр Жовна);

- „І заніміє пору слово – мій дужівник і наглядач” (Ігор Лимарук);

- Міф про вічного Українця (про Степана Процюка);

- Оксана Забужко: новеліст і повістяр.

Для проведення літературної подорожі була оформлена книжкова виставка. Для учнівської молоді Тетяна Василівна провела цикл бесід про сучасну українську літературу «Чи відчуваємо ми катастрофу в простій українській душі?».

Таким чином, наша бібліотека дотримується принципу актуальності у визначенні змістовної направленості своєї роботи, активно сприяє соціальній адаптації, громадянському становленню, естетичному розвитку юнацтва.

Кiлькiсть переглядiв: 38