Повернутися до звичайного режиму

Ювілейний концерт до 85-річчя школи

Ювілей ЗОШ №3 від 27.10.2017

Є в нашому житті прекрасна традиція — святкувати ювілеї. Ювілеї бувають різні: великі й маленькі, радісні й сумні. Але це завжди підсумок прожитої частини життя.

27 жовтня Марганецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 відсвяткуваласвій 85-річний ювілей. На день відступили шкільні будні. Найрозкішніші та наймиліші квіти осені – у руках вчителів-ветеранів педагогічної праці, тих, хто вчив і вчить дітей мудрості, завдяки кому до свого 85-річного ювілею школа прийшла такою впевненою, зрілою, веселою, мудрою.

85 років – це ціла історія, ціле вічність. Це доля однієї школи і тисячі долей, що пройшли через неї за ці 85 років. З переказів колишніх учителів і учнів відомо, що школа №3 була заснована у 1932 році. Знаходилась вона у приміщенні колишнього млина, а вже через 5 років стала семирічною. Багато сил до цього доклали її перші вчителі Марія Капітонова, Ліна Соляниченко, Ольга Краснокутська, Володимир Горбик. А першим директором був Дриженко Василь Євгенович. Війна 1944 – 1945 рр. стала важким випробуванням для колективу. Школа була зруйнована. На фронті загинув її директор Дриженко В.Є. Після звільнення міста у 1944 році довелося шукати нове приміщення для школи. Спочатку під школу відвели одну з трьох дореволюційних казарм. Немало зусиль довелося докласти новому директорові Дяченку Павлу Миколайовичу, учителям, батькам, учням, щоб привести одну з будівель у придатне для навчання приміщення: прибирали і ремонтували свою школу, збирали меблі. Нова школа відкрилася у 1953 році. А наступного року вже був перший випуск середньої школи.

Директорів школи знали в обличчя. Це були віддані своїй справі люди, які працювали не знаючи втоми, не рахуючись з часом, не переймаючись власним здоров`ям. Іх імена і зараз звучать як приклад людини з великої літери, ім`я якої Вчитель. У різні роки школою керували директори: Дриженко Василь Євгенович (перший директор до 1944 року), Дяченко Павло Миколайович (1944 - 1945), Головко Микола Карпович (1945 - 1948), Павелко Василь Іванович (1948 - 1949), Вітько Іван Кузьмич (1949 - 1961), Олейніков Федір Михайлович (1961 - 1969), Кричевська Анна Аронівна (1969 - 1980), Осадчий Євген Олександрович (1980 - 1987), Мисків Володимир Іванович (1987 - 2003).

Зі школою пов’язана педагогічна біографія багатьох учителів. Багато років життя віддали улюбленій справі,виховали не одне покоління учнів вчителі Земляченко Людмила Миколаївна, Мазя Ніна Григорівна, Алєксєєнко Наталія Тимофіївна, Палямар Ніна Олексіївна,Лєпілова Тетяна Полікарпівна, Лящук Неля Максимівна, Чернова Ангеліна Василівна, Алєксандрова Лідія Олексіївна, Медяник Олена Володимирівна, Фурманова Лідія Анатоліївна, Камишан Анатолій Федорович, Кос Володимир Михайлович, Стельмашук Валентина Яківна, Данівська Зоя Григорівна, Чуйко Ніна Олексіївна, Штанкевич Меланія Олександрівна, Єльцова Ольга Миколаївна, Штефанова Віра Петрівна та багато інших.

За час свого існування школа 4 рази змінювала своє приміщення. Вона випустила в доросле життя понад 2 тисячі випускників, 94 нагородила золотими і срібними медалями, 200 тисяч дзвінків пролунало у її коридорах, 100 тисяч уроків проведено у її світлих класах.

У день свята у затишній залі міського Палацу культури гірників господарі навчального закладу гостинно вітали колишніх учителів, випускниківусіх поколінь, учнів, батьків. На свято завітали гості: заступник міського голови Платонова Т.В., заступник начальника відділу освіти Фоміна А.М., голова міськкому профспілки працівників освіти і науки України Осьмінкіна Г.М., які виступили зі словами привітання. Гостями ювілейного вечора були також депутати міської ради, директори загальноосвітніх та позашкільних закладів, закладів культури, вчителі шкіл міста, представники міських громадських організацій.

Урочисто і зворушливо відкрили святкову концертну програму ведучі – вчитель української мови та літератури Лук’яненко Ю.В. та випускник школи 2015 року, студент Київського національного університету культури та мистецтв Браворіченко Владислав. Зі словами привітання виступила колишній вчитель біології, заступник директора 1961 – 2000 років Фурманова Л.А. З трепетом у душі вона пригадала найкращі роки, пов’язані з колективом навчального закладу, що став для неї рідним, якому віддала 40 років своєї педагогічної діяльності.

Школа має повне право пишатися своїми випускниками. Серед них - художники і поети, журналісти і режисери, лікарі, педагоги, юристи і управлінці, соціальні працівники, керівники різних установ, бізнесмени, шахтарі та військові, студенти престижних українських та закордонних вузів. Випускники школи – справжні патріоти України, деякі з них сьогодні захищають нашу українську землю в зоні АТО. Хтось став чудовою матір’ю чи турботливим батьком і ведуть сьогодні навчатися до рідної школи своїх дітей. Так за багато років у школі навчалися десятки шкільних династій. Доля розкидала наших випускників в усі куточки України і світу. Кожен із них обрав свою життєву дорогу, професію, створив власну сім’ю. Але де б вони не жили і яким ремеслом не займалися, усіх їх об’єднує те, що вони залишилися випускниками школи №3. З екрану у святковій залі лунали відеопривітання від випускників школи з Києва, Харкова, Кривого Рогу, Санкт-Петербургу, з Польщі та Канади. Своїми спогадами поділилися випускники першого випуску школи 1954 року Слизька Тамара Іванівна та Жига Григорій Микитович, які з’явилися на сцені разом з випускниками школи 2000-х років, показавши тим самим єдність багатьох поколінь учнів, що навчались тут. Власні вірші подарував школі її випускник 1977 року, поет Олег Жига.

Справжньою окрасою ювілейного вечора стала концертна програма, подарована господарями свята усім присутнім. Більше 100 учнів разом з учителями та батьками з задоволенням вітали рідну школу зі сцени танцями, піснями, посмішками і радісним настроєм, який передавався усім присутнім у залі. Такою веселою, молодою, сучасною, впевненою є сьогодні Марганецька загальноосвітня школа №3, що багато років зберігає шкільні традиції, уміло поєднуючи їх з освітніми інноваціями. Вже 14 років школою керує директор Куржанова Наталія Іванівна, досвідчений педагог, відмінник освіти України, керманич, який веде за собою, людина, яка дбає про педагогів і учнів школи. За останні роки школа активно бере участь в обласних, всеукраїнських та міжнародних освітніх проектах. Вчителі школи впроваджують у навчально-виховний процес сучасні методики та технології. Серед учителів є учасники та переможці різноманітних педагогічних конкурсів та виставок, серед учнів – переможці міських та обласних олімпіад, учасники творчих та інтелектуальних конкурсів, акцій, змагань. Школа сьогодні, як і раніше, живе своїм шкільним життям, навчаючи і виховуючи маленьких громадян нашої держави.

Тож з ювілеєм, рідна школо! Радісних днів, довгих років процвітання! Бо ти– колиска, ти – гавань, ти – рідний дім великої дружної сім’ї.

Кiлькiсть переглядiв: 120