Мандрівка на острів Томаківка

Нещодавно учні 10 класу Марганецької ЗОШ №3 на чолі із директором школи – Куржановою Н.І. та вчителем історії - Супрун А.В. побували на Острові, в місцях, де колись буяла Запорозька Січ, де зароджувалась славна історія українського козацтва.

Багато років минуло з того часу, але так же несуть свої води до Дніпра Ревун і Річище, шумить вітер, перебираючи листям старих груш.

Як і в ті буремні роки 16 століття, тут Дмитро Вишневецький – Байда, будуючи таємну військову базу і Січ, мріяв про боротьбу за незалежну Україну. З цієї землі він ходив до Туреччини, Криму, Московії у пошуках сили, яка б допомогла українцям звільнитися від польського засилля. Тут Самійло Кішка після трагічної смерті Вишневецького будував «чайки», тут у плавнях Великого Лугу запорожці спорудили водну систему, щоб виводити до Дніпра свої чудо-кораблі.

На острові ми зустрілись з місцевим краєзнавцем О.М.Кандибою, який мріє створити історико-краєзнавчий комплекс «Томаківська Січ» і зараз розбудовує козацьку садибу.

Ми мріємо докласти свої зусилля до цієї необхідної справи, щоб наше місто було відоме не лише видобутком марганцевої руди, але й своїм славним минулим!

/Files/images/2015-2016_nr/otomakvka/IMG_8475.JPG

/Files/images/2015-2016_nr/otomakvka/DSCN4663.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 91