Екскурсія до Марганецького відділення поліції

5 квітня 2017 року учні 9-А і 9-Б класів на чолі із вчителем правознавства Чемересюк Н.Б. здійснили екскурсію з працівниками сектору молодіжної превенції з сектором кадрового забезпечення Марганецького відділення поліції Нікопольського ВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області.

Під час зустрічі обговорювались питання підліткової відповідальності за вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, також було розкрите питаннянасильствав сім'ї та правила поведінки в навчальному закладі і поза ним.

Начальник Марганецького ВП Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області капітан поліції Яровий Роман Васильович, інспекториМарганецькогоВП Нікопольського ВПГУНПстарший лейтенант поліціїЧайка Євген Ігорович, лейтенант поліції Кущ Сергій Олександрович Марганецького та інспектор Нікопольського ВП Соловйов Костянтин Анатолійович прочитали лекцію на тему «Права та обов’язки неповнолітніх, а також відповідальність за вчинення адміністративних і кримінальних правопорушень» і продемонстрував відеоролик про права та проблеми підліткового вік.

Також було порушено питання вчинення насильства в сім'ї та визначено основні види насильства (фізичне, психологічне, економічне та сексуальне), та самовільного залишення навчальних закладів, свого постійного місця мешкання про що розповіла спеціаліст Центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Величко Юлія Сергіївна.

Після цього дітям було показано будівлю поліції, розповіли специфіку діяльності структурних підрозділів поліції, таких як слідчий відділ, сектор кримінальної поліції, тощо. Дітям показали кімнату прийому громадян, а потім провели до чергової частини, куди надходить найперша інформація про злочини та правопорушення. Також відвідувачам було продемонстровано зброю та спеціальні засоби які є на озброєнні в національній поліції.

Діти із задоволенням продемонстрували свої знання стосовно того, куди слід звертатися по допомогу в разі вчинення насильства. Причому першою серед названих кожним, фігурувала саме поліція. - Вона здатна і зупинити агресора, і притягнути його до відповідальності, — пояснили підліткам. На цьому етапі уроку співрозмовники обговорили види відповідальності за насильницькі дії, застосувавши нові знання при розборі уявних життєвих ситуацій.

Учні залишились задоволеними, висловили подяку працівникам поліції, а деякі проявили бажання в подальшому служити в органах національної поліції. Про правила вступу до вищих навчальних закладів та проходження служби в лавах Національної поліції довів інспектор Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенант поліції Соловйов К.А.

Кiлькiсть переглядiв: 48