На околиці міста Марганець серед мікрорайону одноповерхових приватних будинків гордо височіє чотириповерхова будівля школи №3.

/Files/images/Новый рисунок 1.png

У вересні 1932 року була відкрита початкова школа № 3 у приміщенні колишнього млина, розташованого у двоповерховому будинку недалеко від нинішньої друкарні. А вже 1937 року школа стала семирічкою. Її директором був Дриженко Василь Євгенович. Учителями у той час були Капитонова М.П., Конарева Т. Т., Гаврилова Л.И., Краснокутська О. П., Галка Е.К.

/Files/images/Новый рисунок 2 копия.jpg

Війна була важким випробуванням для колективу. Школа була зруйнована. На фронті загинув її директор Дриженко В.Є.

Після звільнення міста від фашистів у 1944 році довелося шукати нове приміщення для школи. Спочатку під школу відвели одну з трьох дореволюційних казарм у районі електропідстанції. Ці казарми були страшним видовищем: вікна і двері вибиті, стіни в кіптяві, на підлозі сліди від вогнищ. Немало зусиль довелося прикласти новому директорові Дяченку Павлу Миколайовичу, педагогічному колективу, батькам, учням, щоб привести одну з будівель у придатне для школи приміщення: прибирали і ремонтували свою школу, збирали меблі.

Як раділи учителі, учні, батьки, коли було побудоване нове приміщення школи в 1953 році! А вже в 1954 році був перший випуск середньої школи.

/Files/images/Рисунок5.jpg Будівля нової
школи
1954 рік

/Files/images/Рисунок7.png

Дяченко Павло Миколайович, учасник війни, інвалід, став першим директором школи після звільнення міста від фашистських загарбників у 1944 році. Саме він з групою вчителів відшукав місце для школи в одній з трьох казарм, ремонтував, збирав столи, стільці по навколишніх дворах і організовував навчання учнів.

/Files/images/Рисунок3.png

Павелко Василь Іванович був призначений директором школи у 1948 році після демобілізації з лав армії по інвалідності. Великі зусилля докладав до створення матеріальної бази школи.

/Files/images/Рисунок2.png


Вітько Іван Кузьмич був директором початкової школи з 1949 по 1961 роки. Учасник війни, який багато зусиль доклав до будівництва і обладнання нового приміщення школи, де розпочалися заняття 1 вересня 1953 року і в якому школа знаходиться до цього часу. Під його керівництвом в школі було побудовано майстерні, теплицю, створено спортивний майданчик, насаджено сад. Велику турботу він проявляв до дітей, які втратили батьків під час війни і виховувались у дитячому будинку
ім. Горького.

/Files/images/Новый рисунок7 копия.jpg

/Files/images/Новый рисунок11.png

/Files/images/Новый рисунок 12.png

/Files/images/Новый рисунок 13.png

/Files/images/Новый рисунок 14.png

/Files/images/Новый рисунок 15.png

/Files/images/Новый рисунок 16.png

/Files/images/Новый рисунок 19.png

/Files/images/Новый рисунок 21.png

2012 рік. Переїзд до будівлі колись існуючого школи-інтернату №2.

/Files/images/2017-2018_nr/cropped-ШКОЛА-3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 438