Хліб – святиня, хліб – життя.... Виховний захід у Марганецькій ЗОШ №3

Хліб – святиня, хліб – життя... Під таким гаслом пройшла виховна година серед учнів 1-5 класів, під час якої вихователі Букова О.П. і Козенко О.І. надали змогу дітям ознайомитися з живим народним символом нашого народу та поповнити свої знання про народні традиції, пов`язані з хлібом.

Незабутніми були слова Т.Г.Шевченка: «А я стою похилившись, думаю, гадаю, як то тяжко, той насущний люди заробляють», а переглянута мультимедійна презентація показала тяжку працю і долю хлібороба в минулому та в сучасному житті, дала можливість відчути напружену працю людей, поважати і берегти хліб.

Хліб називають по різному: паляниця, калач, батон… Але суть одна - «Мати паляницю на столі – до багатства і добробуту». Він супроводжує нас упродовж усього життя. І навіть у молитві до Всевишнього згадуємо слова: «Хліб наш насущний дай нам сьогодні…». Це означає, що він не тільки найголовніший в людському житті, а й є самим життям. Не обійшлося і без гуморесок. Адже ні робота, ні свята не обходяться без справжнього символу України. Учні 3-5 класів показали сюжетно-рольові міні-ігри: «Зустріч гостей», «Проводи солдата».

З вуст учнів 1-2 класів пролунала фольклорна композиція загадок, прислів`їв та народних прикмет, під час якої виховувалось бережне ставлення до хліба, повага до праці хлібороба.

З давніх-давен батьки вчили дітей шанувати хліб:

«Їж сину хліб та пам`ятай, що в ньому

Саме життя докладене людей.

І сонце українське, і звуки грому,

Мозольний труд і усмішка очей».

Цими словами закінчився вихований захід, після якого діти з радістю поласували борошняними смаколиками.

Кiлькiсть переглядiв: 39